Окупанти відмовилися будувати опріснювальну установку в Сакському районі Криму

Джерело:  sprotyv.info  /  11:44, 15 Вересня 2021

РФ вважає, що ці установки не вирішать проблему з водопостачанням Криму, а слугуватимуть лише резервним джерелом води

Російська влада не буде будувати опріснювальну установку в Сакському районі окупованого Криму. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на «главу» окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова.

Про це повідомляє Crimea SOS.

«Поки прийнято рішення тільки з будівництва опріснювача в Ялті. За іншими поки рішення не прийнято. У нас тільки стояло питання Сімферополя, в районі селища Фрунзе (Сакський район) побудувати опріснювальну станцію потужністю 20 тисяч кубометрів, але поки рішення такого немає. В Ялті — будуємо. Це, по суті, пілот: подивимося, як він буде працювати, які будуть техніко-економічні показники, можливо, потім будемо цей досвід тиражувати», — повідомив Аксьонов.

Він також сказав, що підрядника будівництва опріснювальної установки в Ялті вже визначено, але не назвав його «через режим санкції», вказавши лише, що це держкомпанія.

Будівництво опріснювальної станції в Ялті, повідомляють російські ЗМІ, оцінюється в 3 млрд рублів (понад 40 млн доларів).

Нагадаємо, раніше окупаційна влада Криму анонсувала будівництво опріснювальних установок в Судакському районі, в Керчі, Феодосії та Ялті.

У зв’язку з цим Сергій Аксьонов заявив, що опріснення морської води — єдиний гарантований спосіб поліпшити ситуацію з водопостачанням Криму.

У свою чергу уряд РФ вважає, що ці установки не вирішать проблему з водопостачанням Криму, а слугуватимуть лише резервним джерелом води. Російський уряд вважав, що головним джерелом будуть виявлені запаси прісної води під дном Азовського моря.

Однак цього літа Аксьонов заявив, що «Азовська прісна вода» непридатна для використання і знову сказав, що опріснення — єдиний вихід для посушливого півострова.

Як повідомляла група «ІС», мільярдні збитки отримала Україна від окупації Криму Росією.

Вгору