Підводна зйомка: науковці показали дивовижний підводний світ Тилігульського лиману (відео)

Джерело:  usionline.com  /  15:33, 22 Червня 2024

У серпні 2023 року, щоби збільшити площу придатних для фільтраторів поверхонь, науковці встановили на дні лиману поблизу берегів рифболи

Експеримент з поліпшення умов життя мешканців лиману, започаткований минулого року, дав дивовижні результати.

Про це повідомляє співробітник Інституту морської біології Олександр Куракін, передає Українська Служба Інформації.

Влітку, коли стає спекотно, надлишкова органіка у Тилігульському лимані розкладається, перетворюючи дно і береги фактично на «мертву зону». Через недостатню проточність води і малу кількість кам’янистих ґрунтів, які дають субстрат для молюсків-фільтраторів, спостерігаються замори підводних тварин. У серпні 2023 року, щоби збільшити площу придатних для фільтраторів поверхонь, науковці встановили на дні лиману поблизу берегів рифболи. Це різні за розміром порожнисті бетонні конструкції напівсферичної форми, які широко застосовують у світі.

Рік тому, кажуть біологи, точилися жваві дискусії, чи хтось поселиться у цих підводних «хатинках» і хто саме. Але результат перевершив всі очікування. Верхня поверхня конструкцій обросла кущами водоростей і стала домівкою для молюсків.

Але такої активної участі бичків у заселенні нової «жилплощі» не очікував ніхто. Риби використали кожен дециметр поверхні всередині та зовні рифбола, – каже Олександр Куракін.

Зараз на дні лиману встановили нову партію рифболів. Відзначимо, що всі конструкції були надані українським науковцям безкоштовно міжнародною організацією Reef ball Foundation.

Вгору