«Повітряні замки» окупованих кримських курортів

Джерело:  arc.construction  /  12:23, 22 Липня 2022

Очевидно що прагнення Кремля перетворити Крим у фейкову «вітрину россійського миру» потерпає фіаско

З 2016 року окупанти почали заявляти про «розробку концепції культурно-історичного та туристичного центру» «Коктебель-парк», на чому планувалося «освоїти кошти» «стратегії соціально-економічного розвитку республіки Крим», за участі підконтрольної агресорові фейкової «корпорації розвитку республіки Крим».

На самому «Коктебель-парку» окупанти планували «освоїти» 5 мільярдів рублів, а «проект» мали розробити московські «провідні архітектори» Едуард Бояков та Олексій Комов, які на той час «відмітилися» у низці корупційних скандалів. Примітно що цей «проект» активно просували дружина «голови Криму» Сергія Аксьонова Олена та її сестра Євгенія Добриня, фейкова «голова комітету державної ради з майнових і земельних відносин».

Махінація з проектом дозволила би кримським колаборантами оперувати не тільки захопленими та протиправно «націоналізованими» у 2014 році окремими об’єктами комплексу «Будинок творчості письменників «Коктебель», але й усім майном цієї структури. «Проектом» цікавився й відомий російський пропагандист Дмитро Кисельов, який приблизно у той же час злочинно планував забудову унікальної Тихої бухти в Коктебелі.

Фактично окупанти планували під егідою «проекту» віддати курортне селище під забудову та знести черговий парк, а населенню обіцяли «інвестиції в інфраструктуру», насамперед – ремонт каналізації, практично знищеній в Коктебелі з 2014 року.

З практичних діянь за «проектом» окупанти провели тільки злочинне «вилучення» низки майнових об’єктів Національної спілки письменників України, зокрема через фейкове «припинення договорів оренди», а також встигли «освоїти» спільно із згаданим Бояковим, декілька мільйонів рублів.
Втім, Коктебель не побачив від окупантів ані «нових очисних споруд», ані «ремонту набережної», попре щорічні обіцянки фейкової «адміністрації» витратити на ці потреби мільярди рублів. Вказані кошти «на очисних» мали «освоювати» московські фірми «Єдина будівельна компанія» та «Інститут «Шельф»

Влітку 2021 року очевидці характеризували ситуацію в Коктебелі як «екологічну катастрофу»: в самому центрі набережної курортного селища з сусідніх пансіонатів просто у море йшли неочищені каналізаційні стоки – в ліпшому випадку трубою, що пролягала морським дном на невелику відстань.
У квітні 2021 року стало відомо, що на «реконструкції» набережної в Коктебелі буде «освоювати кошти», а саме приблизно 3,8 мільярди рублів, фірма «Інтерстрой» з Санкт-Петербургу. Звісно ніякої «нової набережної» у селищі не виникло, але таку «вдалу» «коктебельську» схему окупанти наразі планують здійснити й у Євпаторії.

Це стосується не лише трагікомічного «довгобуду» центральної набережної міста, але й нібито «будівлі нового водогону» в місті, на чому підконтрольна фейковому «кримському спікеру» Володимиру Константінову «будівельна компанія» «Консоль-Строй ЛТД» планує «успішно освоїти» 2,2 мільярди рублів, очевидно також без будь-яких практичних наслідків для міста.

Загалом у окупованому Криму наразі стають максимально очевидними інфраструктурні невдачі агресора, пов’язані саме із «курортним сектором», водорозподілом та каналізацією. Очевидно що прагнення Кремля перетворити Крим у фейкову «вітрину россійського миру» потерпає фіаско.

Вгору