Прибульці з іншої планети? У мережі розповіли версію походження котів і навели докази

Джерело:  uainfo.org  /  11:18, 7 Березня 2023

Вірити у ці теорії, чи ні, вирішувати вам. Але точно не забудьте покласти вашому котику свіжої їжі у миску. Щоби він, раптом що, нічого поганого про вам своєму начальству не доповів

У 2017 році потішну Шнобелівську премію з фізики присудили за науковий доказ факту: коти – це рідина. Що ж, справжні любителі цих тварин давно були в курсі/ Але в інтернеті ходить не менш вражаюча теорія, яка стверджує, що насправді коти – це посланці прибульців. Буцімто, їхня звичка пильно на нас дивитись і ще деякі особливості поведінки навівають дуже чіткі підозри.

Дві групи доказів навели видання Vice та синоптикиня Наталка Діденко. Спробуємо розібратись, що до чого, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

На що вказало журналістське розслідування

Журналісти зібрали докази, які наводять прихильники теорії змови про те, що котів прислали нам з іншої планети для стеження. І спробували їх проаналізувати. Ось що вийшло

Доказ 1. До часів Стародавнього Єгипту немає документів, у яких згадувалося про існування кішок. А в Стародавньому Єгипті їх називали даром богів

І так, і не так. Археологи знаходили котячі скелети у рештках людських поселень, давніших за єгипетську цивілізацію. Але навряд чи ці тварини були одомашнені, тоді як в Єгипті їх тримали в оселях і храмах. До того ж забороняли вивозити, ось чому захоплення єгиптян не поширювалось за межі країни так довго.

Але мешканці країни дійсно обожнювали котів. І не тільки називали їх даром богів. Деякі єгипетські боги самі були котами. Як, наприклад, Бастет – богиня кохання, радості, родючості, домашнього вогнища і заступниця вагітних жінок.

Доказ 2. Земна наука досі не може встановити, як коти мурчать

Частково правда. Насправді механізм мурчання вченим все ж вдалось вивчити. Воно починається із сигналу зі спеціального центру в головному мозку, який посилає сигнал м’язам гортані, змушуючи їх скорочуватись з частотою від 25 до 150 коливань на секунду. Це викликає раптове розділення голосових зв'язок кішки, як під час вдиху, так і під час видиху.

Однак фізіологія процесу досі до кінця не вивчена. Точно не встановлено, як саме задіяні у процесі легені та діафрагма. Вчені також мало знають про нейронний осцилятор – центр котячого мозку, відповідальний за мурчання, не встановили причин появи такого звуку у цих тварин і досі не збагнули, чому кішки так поводяться. Тобто версія про іншопланетну біотехнологію досі до кінця не спростована.

Доказ 3. Бездоганний котячий зір не може мати земне походження

Прихильники цієї теорії зв’язують звичку котів пильно спостерігати за людьми з тим, що вони насправді є іншопланетними пристроями стеження. На підтвердження цього доказу наводять також надзвичайно гострий зір пухнастиків. Мовляв, вони вловлюють кожен нюанс. Але наука повністю спростовує цей аргумент. Насправді в очах котів більше рецепторів-паличок, ніж колбочок. Тому вони краще бачать у темряві, але поганенько розрізняють кольори і мають досить низьку деталізацію зображення. Тож їхній зір назвати бездоганним все ж важкувато.

Доказ 4. Звичка котів різко прокидатись і кудись бігти або довго дивитись "в нікуди" говорить про те, що в цей момент вони отримують сигнал зі свого корабля і моментально починають діяти.

Науці протиставити цьому хоч щось притомне важкувато.

Доказ 5. Якщо коту притиснути вуха до голови, він виглядає точно як гуманоїд з кіно – краплеподібна голова, великі мигдалеподібнні очі, маленькі ніс і рот.

Якщо врахувати, що кіно з'явилось значно пізніше, ніж коти, то тут швидше можна запідозрити зворотну залежність – це гуманоїдів зображають схожими на котів. Бо на кого ж іще?

Доказ 6. Коти виживають в ситуаціях, в яких би загинула будь-яка інша тварина, в тому числі завдяки своїм антигравітаційним властивостям, які дають їм змогу перевернутись на лапи під час падіння.

І так, і ні. Кішка, наприклад, навряд чи вціліє, якщо її переїде автомобіль, тоді як черепаха може вижити під час подібного інциденту, хоча і зазнає при цьому серйозних травм. Тому "виживальницькі" якості кішок дещо перебільшені. А от вміння падати завжди на лапи справді вражає. Хоча все ж дослідники встановили, що причиною тому спритність тваринки. Вона під час падіння вигинає спину, витягує і втягує лапи і при цьому обертає своє тіло навколо двох окремих осей. Тим не менше, дещо космічне з цього все ж вийшло – інженері підгледіли у котів принцип руху, який допомагає їм керувати космічними телескопами.

Отже, виданню не вдалось встановити чітких доказів того, що коти є прибульцями. Більше схоже на те, що вони, нехай неймовірні, але все ж земні істоти.

Про що розповіла Наталка Діденко

Блогерка на своїй Facebook-сторінці переповіла статтю, яку колись прочитала. Її автор на повному серйозні провів аналіз того, якими групами існують коти, і вивів певні закономірності на підтвердження їхнього позаземного походження. Мовляв, таким чином вони збирають різні групи даних

Худі та занедбані вуличні коти. Їхня задача проникати туди, куди не можна людям і вивчати будівництво та принципи логістики.

Ласкаві домашні котики. Це іншопланетні психологи, які вивчають людські реакції. Вони визначають схильність проявляти доброту, ніжність, опіку, жертвувати чимось заради інших. Також вони цікавляться страхами, випробовують межі терпіння, коли будять людей голодним криком серед ночі тощо

Сільські коти. Вони водночас вивчають принципи землеробства, скотарства та іншого сільського господарства. Особливо уважно ставляться до гризунів та горобців. Також вони вивчають, здатність людей ефективно працювати на землі.

Коти, які живуть на дахах. Це розвідники, які спеціально забираються повище, щоби мати кращий сигнал для передачі зібраних даних іншим представникам своєї позаземної цивілізації.

Породисті коти. Ці стежать за людьми, які легко піддаються вербовці, а також визначають тих, хто при грошах.

Якщо ж кіт просто пхає свого носа всюди, де тільки може, це, швидше за все, простий турист. Йому цікаво абсолютно все, однак при цьому чіткої мети візиту він не має.

Вірити у ці теорії, чи ні, вирішувати вам. Але точно не забудьте покласти вашому котику свіжої їжі у миску. Щоби він, раптом що, нічого поганого про вам своєму начальству не доповів.

Вгору