Південна частина Білогірського водосховища у Криму повністю висохла (фото)

Джерело:  ua.krymr.com  /  08:05, 9 Листопада 2023

Ця ситуація свідчить про початок водної кризи в Криму

Критична ситуація з обмілінням Білогірського водосховища швидко погіршується. Вся південна частина водосховища, куди впадає річка Біюк-Карасу, повністю висохла, оголивши дно, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Оголена південна частини Білогірського водосховища, Крим, Україна, 5 листопада 2023 року

Оголена південна частини Білогірського водосховища, Крим, Україна, 5 листопада 2023 року

Води, що надходить з річки Біюк-Карасу, недостатньо, щоб стримати обміління Білогірського водосховища навіть в умовах, коли російська влада анексованого Криму повністю припинила скидання води з цієї водойми. Через тривалу посуху дебет найпотужнішого витоку Криму – Карасу-Баши значно знизився. Ця ситуація свідчить про початок водної кризи в Криму.

«Води стало менше надходити в Білогірське водосховище, а якість її стала набагато гіршою. І винна у цьому не лише посуха. Справа в тому, що нижче витоку Карасу-Баши розвивається форелеве господарство з усіма наслідками, що витікають і в прямому, і в переносному сенсах, у річку Біюк-Карасу», – розповіли кореспонденту Крим.Реалії жителі села Карасівка, розташованого на південних околицях Білогірського водосховища.

Середня частина Білогірського водосховища настільки обміліла, що водорості виглядають із води.

Срединная часть Белогорского водохранилища, Крым, Украина, 5 ноября 2023 года

Білогірське водосховище, Крим, Україна, 5 листопада 2023 року

Сусідне Тайганське водосховище також під загрозою висихання.

У Криму через посуху відбувається масове обміління річок, що живлять наливні водосховища. При цьому спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов стверджує, що запасів води для потреб населення на анексованому півострові має вистачити на рік.

Вгору