Російські товари на українських полицях. Як мимоволі не підтримати агресора

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  13:43, 13 Апреля 2022

Попри те, що майже два місяці триває війна росії проти України, у столичних магазинах та супермаркетах і досі можна натрапити на товари, вироблені компаніями з кінцевими бенефіціарами-резидентами російської федерації

Опендатабот (сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів – ВК) видає понад три тисячі торгових марок в Україні, які пов’язані з країною-агресором. Більшість з них стосуються дитячих товарів, косметики, парфумерії та харчових продуктів.

Вирахувати такі товари на полицях столичних магазинів та супермаркетів дуже легко. На кожному такому виробі є штрих-код з діапазоном цифр на початку від «460» до «469». Читати маркування можна як неозброєним оком, так і завантаживши спеціальний застосунок на телефон.

Кореспондент ВК обійшов кілька відомих супермаркетів у Києві та склав свій список продукції країни-агресора, яку досі можна придбати у столиці України.

Продукти харчування: «Простоквашино» (АО «Данон Россия»), «Тёма» (АО «Данон Россия»), «Веселий молочник» (ООО «Вімм-Білль-Данн Продукти Пітанія»), «Чудо» (ООО «Вимм-Билль-Данн Продукти Питанія»), «Агуша» (ООО «Вимм-Билль-Данн Продукти Питания»), чаї «Лісма» та Сurtis (ООО «МАЙ»).
Також вдалося виявити кілька видів пива: «Балтика» (ООО «Півоварєнная компанія «Балтіка») та «Жигулі» (ООО «Стратєгія»).

Серед косметики та побутової хімії вдалося виявити наступні товари, випущені компаніями, пов’язаними з країною-агресором: засіб від комарів «Раптор» (ООО «ЮПЄКО»), косметика «Чистая линия».

Крім того, у Києві продовжують працювати заклади харчування «Суши wok» (російські підприємці Олексій Павлов і Алекс Яновський), мережа японських ресторанів «Евразия» (Фурсов Алєксєй), мережа магазинів преміальної косметики й парфумерії Brocard (кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Брокард-Україна” є громадянка Росії Тетяна Володіна), магазини спортивних товарів Sportmaster (компанія була внесена до санкційного списку на підставі інформації про роботу мережі в окупованому Криму).

Наверх