Справжня історія півдня (відео)

Джерело:  usionline.com  /  12:34, 17 Червня 2024

В фільмі історики розповіли, чому Одеса, Крим та Херсон не є «ісконно русскимі»

Український південь росіяни вважають «ісконно рускім» та називають цей регіон Новоросією. Але насправді «Новоросія» – це проєкт-афера, який колись провернула Катерина ІІ, щоб анексувати ці землі і переписати їх історію.

Про це автори популярного проєкту «Реальна історія» створили масштабний документальний фільм-викриття «Справжня історія півдня».

Автор та ведучій документальної стрічки – Акім Галімов – популяризатор історії, журналіст та засновник «Реальної історії».

Автори з документами, які вони знайшли в тому числі у Національній бібліотеці Франції та Військовому архіві Швеції, розкривають сутність російської пропагандистської версії історичних подій. Адже історія завжди розглядалась керівниками росії як інструмент впливу та ідеологічна зброя.

Фільм може бути цікавим усім хто розбирається (або хоче розбиратися) в історії. Факти, наведені у ньому, були перевірені.

Цей матеріал підготовлено в рамках «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується 1+1 Media та smart Angel у співпраці з експертними організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції програми і не обов’язково відображає позицію ЄС. Проект створено у співпраці з «European union in Ukraine». Факти, викладені у фільмі, були перевірені благодійною організацією «VoxUkraine» в рамках незалежного фактчекінгового проєкту «VoxCheck», – зазначають автори проєкту.

Вгору