У Криму створили штаб для сприяння проведенню часткової мобілізації до російської армії – Аксьонов

Джерело:  ua.krymr.com  /  08:49, 22 Вересня 2022

За даними української прокуратури, з 2015 року Росія провела у Криму та Севастополі 15 незаконних призовних кампаній до збройних сил РФ. Правозахисники називають призов жителів Криму та Севастополя до армії РФ порушенням міжнародного права

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив про створення штабу для сприяння проведенню часткової мобілізації до російської армії.

«У Республіці Крим сьогодні створено штаб для сприяння у виконанні Указу Президента «Про оголошення часткової мобілізації в Російській Федерації». Уряд республіки, міністерства та відомства працюють у прямому контакті з командуванням Збройних Сил Росії. Мобілізація, об'єднання зусиль як ніколи потрібні нашій країні, щоб із честю вийти зі всіх випробувань», – написав Аксьонов у своєму телеграм-каналі 21 вересня.

Раніше про створення призовної комісії повідомив підконтрольний Росії глава Севастополя Михайло Развожаєв.

Російська влада Криму і Севастополя не називає точну кількість загиблих і поранених російських військових з анексованого півострова. У Севастополі з 24 лютого поховали понад 40 російських військових.

Кореспондент Крим.Реалії повідомляв, що на півострові шукають «добровольців» у дислоковану в Севастополі 810-у бригаду морської піхоти Чорноморського флоту Росії. За даними Генштабу ЗСУ, 810-та бригада морської піхоти втратила до 85% особового складу.

За даними української прокуратури, з 2015 року Росія провела у Криму та Севастополі 15 незаконних призовних кампаній до збройних сил РФ. Правозахисники називають призов жителів Криму та Севастополя до армії РФ порушенням міжнародного права.

Президент Росії Володимир Путін у своєму відеозверненні оголосив часткову мобілізацію в країні, яка розпочнеться з 21 вересня. За його словами, призову на військову службу підлягатимуть громадяни, які перебувають у запасі, і насамперед ті, хто проходив службу у лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід.

Згодом міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що планують призвати 300 тисяч резервістів.

Російський рух «Весна» оголосив всеросійську акцію протесту «Ні могилізації» проти часткової мобілізації в Росії.

На тлі рішення про мобілізацію в РФ почався обвал акцій на Московській біржі.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що рішення Путіна щодо мобілізації є свідченням провалу вторгнення в Україну.

Вгору