У МЗС Туреччини засудили «кримський форум» в Стамбулі

Джерело:  sprotyv.info  /  15:53, 2 Жовтня 2019

Росіяни 1 жовтня провели у Стамбулі «Турецько-кримський економічний форум», видаючи окупований півострів за свою територію в порушення міжнародного права

Позиція Туреччини щодо анексії Криму й територіальної цілісності України лишається незмінною, спроби росіян легітимізувати анексію півострова не матимуть впливу на політику Туреччини з цього питання. Так у МЗС Туреччини прокоментували проведення у Стамбулі так званого «Турецько-кримського економічного форуму», повідомляє «Укрінформ».

Росіяни 1 жовтня провели у Стамбулі «Турецько-кримський економічний форум», видаючи окупований півострів за свою територію в порушення міжнародного права. «Позиція Туреччини в Україні чітка. Ми підтримуємо територіальну цілісність України і не визнаємо незаконну та нелегітимну анексію Криму. У нас немає офіційного контакту з де-факто владою в Криму. Спроби легітимізувати анексію Криму не матимуть впливу на нашу політику», — заявили в МЗС.

Проведення «кримського форуму» також засудили представники бізнесових кіл Туреччини. Рада зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK) закликала турецьких бізнесменів не брати участі у «форумі» та наголосила, що Турецька Республіка підтримує територіальну цілісність України, не визнає анексію Криму, і проведення такого заходу суперечить державній політиці Туреччини та міжнародному праву.

На намір проведення цього форуму відреагувало посольство України в Туреччині та генконсульство України в Стамбулі, надіславши відповідні звернення до МЗС Туреччини, місцевої влади, у промислові, комерційні спілки, до керівництва готелю, де мав відбуватися «кримський форум» із роз’ясненням ситуації та закликом не брати участі у заході та не надавати сприяння його організації. Посол України в Туреччині Андрій Сибіга назвав захід провокацією та спробою росіян легітимізувати окупацію Криму.

Попри зусилля українських дипломатів, чітку позицію турецької сторони, а також відмову з боку одного з готелів мережі «Хілтон», де спершу планували провести «форум», захід провели в іншому готелі Стамбула.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про те, що російські окупанти стверджують, нібито українці масово їдуть в Крим.

Вгору