Україна вперше відправила на переробку фуру з 20 тоннами вживаних батарейок

Джерело:  shotam.info  /  16:07, 12 Березня 2020

Звідки ці батарейки?

Україна вперше відправила фуру з 20 тоннами вживаних батарейок на реальну переробку на завод GreenWEEE до Румунії. Про це повідомляється на сторінці організації “Батарейки, здавайтеся”. 

Як пишуть волонтери, лише 1 батарейка здатна забруднити 16 м2 землі, але за 8 років існування збору батарейок в Україні жодна з батарейок досі не потрапляла на утилізацію. Так відбувалося тому, що переробка не безкоштовна, за неї потрібно платити.

“Сьогодні з вашою підтримкою ми робимо історію – відправляємо першу фуру з 20 тоннами батарейок на завод GreenWEEE в Румунію! Кошти на першу фуру вдалося знайти завдяки тому, що разом з мережами Епіцентр К та Нова Лінія ми змогли втілити європейську модель відповідальності виробника. Її суть – за збір та переробку батарейок платять імпортери Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережа з доходів від продажів нових батарейок. Також переробку підтримали ще 111+ компаній”, – зазначили в організації.

Також зазначається, що однією цією фурою ми збережемо близько 1600 гектарі землі (це 2000 футбольних полів), в ній міститься приблизно 1 мільйон батарейок. Втім, це менше ніж 1% всіх тих батарейок, які ввозяться в Україну щорічно.

“В 2020 році ми зможемо відправити на переробку ще 100 тонн батарейок, але для цього нам потрібна ваша підтримка! Від самого початку наш проєкт фінансується незалежно – внесками людей та компаній”, – додали активісти.

Звідки ці батарейки?

«Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у людей по Києву. Збір батарейок вони почали 5 років тому, як власну ініціативу: роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях.

Весь цей час підприємство зберігало батарейки у себе на складі, тому що не знали місця для їх надійної переробки.

Хто заплатить за переробку?

Переробку цих батарейок оплатить КП «Київкомунсервіс» із прибутків підприємства. Вони заробили ці кошти, надаючи послуги киянам із вивезення сміття.

“Втім, важливо розуміти, що фінансування батарейок із комунальних коштів – це відповідальне, але частинне рішення, яке не вирішить проблему переробки батарейок в масштабах Києва. В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, в 23 рази більше”, – розповідають активісти.

Щоб збирати та переробляти більше – комунальних коштів не вистачить, цей процес мають сплачувати та організовувати виробники батарейок та торгові мережі (так, як це відбувається в Європі).

Хто утилізує?

Директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич поінформував, що тендер на обрання компанії-підрядника проведений в системі ProZorro. Переможцем обране підприємство ТОВ «Екологічні інвестиції», що забезпечить транспортування батарейок і їхню переробку на румунському заводі GreenWEEE, що знаходиться поблизу міста Бузау. Завод має майже 9-річний досвід переробки акумуляторів.

Вгору