Україна вшановує загиблих Другої світової війни та продовжує опір російському агресору

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:37, 8 Травня 2024

Світ проспав відродження нацизму: відомо, що в Україні з 1939 по 1945 рік загинув кожен четвертий українець, половина з них втратила домівки. Сукупні людські втрати на території України включаючи військових і цивільних, оцінюють у 8-10 млн осіб

Ми приєдналися до європейської традиції. Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років. Таким чином «Ніколи знову!» — це про війну, біль, втрати, які сколихнули світ понад 80 років тому. Після цього пекла хотіли одного, щоб ніколи знову. Друга світова. Російсько-українська війна. Ми знову воюємо з жорстоким та цинічним агресором.

8 травня в Україні та світі відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього дня низько схиляємо голови, вшановуючи тих, хто до останнього боровся за Україну та вільний незалежний світ.

Цьогоріч День пам’яті полеглих героїв та всіх борців з нацизмом в Україні відзначають вперше. До встановлення цієї дати Україна йшла поступово. Спочатку у 2016-му зникла радянська назва «День перемоги» та визначення «Велика вітчизняна війна». Натомість на 9 травня було встановлено День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У 2017 році в Україні заборонили «георгіївську стрічку», а з 2014-го ця стрічка є ознакою сепаратизму та російської агресії. Символом пам’яті про війну в Україні стала квітка червоного маку та гасло «Ніколи знову».

У червні 2023-го президент Володимир Зеленський підписав закон про встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 державним святом на 8 травня. Водночас 9 травня стало Днем Європи.

«Світ проспав відродження нацизму — о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову та дожив до наших днів, відчувають дежавю, — пише сьогодні про цей день президент Володимир Зеленський. — Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула в заголовки світових ЗМІ, доводячи з кожним новим злочином: нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: „Сделано в россии“. Зупинити це, як і в 1945-му, здатен тільки об'єднаний вільний світ. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитись на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Довести відданість словам „Ніколи знову!“, щоб „Ніколи знову!“ знову було актуальним».

https://t.me/V_Zelenskiy_official/10300

Загиблі українці у Другій світовій війні

Відомо, що в Україні з 1939 по 1945 рік загинув кожен четвертий українець, половина з них втратила домівки. Сукупні людські втрати на території України включаючи військових і цивільних, оцінюють у 8−10 млн осіб.

Відомо, що Донеччина втратила в боях за оборону та за звільнення області понад 500 тис. військових, більшість з яких українці.

З 3,1 млн осіб після деокупації у 1943 році залишилось 1,5 млн, 200 тис. людей було вивезено на примусові роботи в Німеччину.

Для Луганщини з 1939 по 1943 рр. населення області скоротилося в 3 рази — з 1,8 млн до 0,6 млн. Тоді в боях за звільнення області загинуло понад 100 тис. військових.

Після цього пекла усі хотіли одного, щоб ніколи знову. Але ми знову воюємо з жорстоким та цинічним агресором. Нині вся Україна бореться з рашизмом, який знищує все, до чого торкається. Ми переживаємо знову одні із найважчих часів, про які колись читали лише в підручниках з історії.

"Менш ніж за 80 років від закінчення найстрашнішої війни у Європі виявилося можливим знову лити кров сотень тисяч людей, руйнувати міста, калічити та вбивати, захоплювати й катувати, знищувати та грабувати. Світ, як і колись, дивиться на це, зціпенівши й Зло, яке кричало “можем павтаріть”, повторює, будуючи свій новий потворний рейх. І все ж, пам’ятаймо про часи, коли свобода билася з тиранією, коли зло зустрічало опір, згадаємо людей, що зберегли гідність та честь у найтемніші часи, давали бій людожерам, єдналися, міцнішали, перемогли", - пише 56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада.

На зображенні може бути: текст

https://www.facebook.com/56brigade/posts/713435181003626?ref=embed_post

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст

https://www.facebook.com/Tretia.okrema.tankova.brygada/posts/454473546972558?ref=embed_post

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили сьогодні у містах Донеччини. Зокрема представники обласної адміністрації поклали квіти до Вічного вогню біля меморіалу Слави у Краматорську.

"Ми пам'ятаємо страшні роки Другої світової війни й міцно стоїмо на своїй землі, щоб не допустити Третьої. Вічна пам'ять всім, хто боровся тоді і зараз зі світовим злом", - пише голова Донецької ОДА Вадим Філашкін.

https://t.me/VadymFilashkin/2135

Вгору