Вперше в Україні: на Одещині у колонії фламінго народилось багато пташенят. Фото

Джерело:  usionline.com  /  11:25, 25 Вересня 2023

Народження дива: в нацпарку на Одещині вперше в Україні вилупилися сотні пташенят рожевих фламінго

В нацпарку «Тузлівські лимани» фламінго вивели 192 пташенят – вчені вже провели їхнє кільцювання. Це сталося вперше в Україні коли ці птахи заснували велику колонію та вивели впродовж літа таку велику кількість діточок. Це тим більш дивно, тому що велика кількість цих дивовижних птахів обрали для гніздування місце на Одещині саме під час війни.

Про це повідомив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.

Вчений написав, що фламінго з’явилися у нацпарку у квітні, а в травні одразу вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базарь’янка. Але там гніздування було невдалим, тому що постійно з’являлися дітлахи, вночі – браконьєри, багато свійських собак – все це, незважаючи на збудовані птахами 270 гнізд, змусило залишити це небезпечне місце.

Але ми вірили, що вони обов’язково знайдуть інше місце в нацпарку і виведуть пташенят у цьому році. Так і сталося. В кінці червня 2023 року вони загніздилися в дуже цікавому місці нацпарку – на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей. І ось, на вихідних, нам, працівникам нацпарку та його друзям, вдалося провести захід по кільцюванню пташенят. В цьому нам допомогли Українське товариство охорони птахів та Український Центр кільцювання птахів. Це великій успіх -“Тузлівські” фламінго під час війни вивели 192 пташенят, – повідомив вчений.

Це великий успіх, зазначив Іван Русев, бо раніше, у 2017 році, фламінго вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонської області на озері Чурюк неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят і доля їх невідома.

У «Тузлівських лиманах» вперше птахи – “розвідники” великою зграєю з’явилися у 2021 році. У воєнному 2023-му вони оселилися у нас у кількості 570 дорослих птахів, і ось – змогли вивести майже дві сотні пташенят.

Доречі, серед дорослих є птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Сподіваємось що після Перемоги багато українців зможуть приїхати у нацпарк у гості і подивитися на диво природи – рожеві фламінго. А супроводжувати таку важливу подію в нацпарку приїхав Дмитро Комаров зі своєю командою “Світ на виворіт”. Для патріотів України можу сказати по секрету, що ми готували бойових фламінго щоб вони долучились до Перемоги над варварами, – зазначив Іван Русев.


Вгору