Ці дані МКЧХ отримав від сімей, чиї родичі зникли, йдеться у повідомленні організації.
Зазначається, що ймовірно, що ця цифра може бути ще більшою.
«МКЧХ відзначає прогрес, досягнутий українською владою в ухваленні нормативно-правової бази щодо зниклих безвісти, та створення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти, — йдеться у повідомленні. — Так само дає надію нещодавно оголошене створення подібних механізмів у Донецьку та Луганську.
Потрібно ще більше зусиль, щоб прискорити створення та впровадження місцевих механізмів, а також щоб надати відповіді родинам і підтримати їх у цьому процесі.
Міжнародний досвід МКЧХ у сфері пошуку зниклих безвісти та підтримки їхніх сімей показав: для успішних пошуків важливо, щоб відповідальні органи зосередились на потребах сімей і створили механізми з повноваженнями та ресурсами, достатніми для підтримки процесу, який може тривати десятиліттями, а також щоб інформація про зниклих безвісти була централізована та доступна для суб’єктів, долучених до пошуків. Чим швидше ці елементи з’являться, тим більший шанс надати відповіді, на які так чекають родини".
Для підтримки сімей, чиї родичі зникли, МКЧХ у 2016 році запустив комплексну програму в Україні. Програма охоплює кілька аспектів задоволення потреб родин. Вона підтримує створення та стале функціонування так званих «асоціацій сімей», надає психологічну та психосоціальну підтримку сім’ям, щоб допомогти їм впоратися із невизначеністю їхньої втрати, та пропонує правову допомогу тим, хто цього потребує.
Сім’ї зниклих на Донбасі можуть звернутися за допомогою за телефоном: 0800−300−155 (дзвінки безкоштовні).