У минулому — вихователька дитячого садочку, а зараз — військова у теробороні Одеси. Тричі вона отримувала відмову, але домоглась того, щоб встати на захист країни.
Історію військової розповіли на сторінці 126 окремої бригади тероборони Одеси в Facebook.
Чи може вихователька дитячого садочку змінити історію України?
Молода дівчина разом з сотнями тисяч бійців Територіальної Оборони стала на захист власного дому і родини від заклятого сусіда й понад рік тому взяла до рук зброю. Сьогодні це бійчиня нашої бригади на псевдо "Нека".
Дівчина дізналась про початок війні з новин в соціальних мережах, коли прокинулась вдома у подруги.
"Напередодні ми святкували її день народження. Коли я зрозуміла, що все цілком реально, то по перше я почала думати, куди мені вивозити своїх батьків"- каже дівчина.
Далі, почала спілкуватися зі своїми друзями, які потім стали її побратимами, що потрібно робити, щоб захистити свій дім. Вроджене почуття справедливості перемогло в тендітній юначці страх за власне життя.
"В дитинстві, коли поряд зі мною когось ображали, я завжди не боялась висловлювати свою думку і, за можливості, вставала на захист"-каже "Нека".
Не дивлячись на трикратну відмову взяти дівчину до війська, вона з друзями наполегливо вдерлася до штабу де проводили набір до новоствореної бригади. Коли "Нека" підійшла до офіцера, який приймав анкети її друзів, зі своєю анкетою, то не аби як здивувала військовослужбовця. Проте твердість рішення і демонстративно зібрані для служби в армії спальник, каримат та цілий баул інших речей "Неки", змусило офіцера із зітханням прийняти її в підрозділ.
"Я могла б тоді знайти себе у волонтерстві чи іншій формі спротиву. Але, я не хотіла по іншому. Я розумію, що тут в підрозділі з мене буде більше користі. Тому я в територіальній обороні"- розповідає "Нека" про свою особисту мотивацію.
На запитання журналіста: Чи не відчуває вона себе слабкою серед побратимів? "Нека" відповідає:
"Я впевнена, що можу захистити себе і можу захистити інших. До війни, я була вихователькою в дитячому садочку. Мої побратими, не дивлячись на їхню суворість і кремезність, всередині ті ж самі діти. Тому, для мене бути у військовому колективі, це як бути в старшій групі дитячого садочку: увага, дисципліна та порозуміння - моя зброя".
Коли "Нека" почує слово Перемога, то першим ділом, яке вона зробить, це зателефонує батькам і скаже що скоро повернеться додому.
Наші діти будуть змінювати Україну, яка наразі виборює свою Незалежність і право на власний шлях в історії світу. І це дуже важливо, щоб цих дітей виховували такі, як "Нека" - тендітний, але рішучий воїн своєї країни.
Молода дівчина разом з сотнями тисяч бійців тероборони стала на захист власного дому і родини від росіян й понад рік тому взяла до рук зброю. Сьогодні це бійчиня бригади із позивним «Нека».
Дівчина дізналась про початок війні з новин в соціальних мережах, коли прокинулась вдома у подруги.
Напередодні ми святкували її день народження. Коли я зрозуміла, що все цілком реально, то по перше я почала думати, куди мені вивозити своїх батьків. Далі почала спілкуватися зі своїми друзями, які потім стали побратимами, що потрібно робити, щоб захистити свій дім, — розповідає «Нека».
Дівчині три рази відмовляли взяти її до тероборони. Але вона з друзями наполегливо вдерлася до штабу, де проводили набір до новоствореної бригади.
Коли вона підійшла до офіцера, який приймав анкети її друзів, зі своєю анкетою, то не аби як здивувала військовослужбовця. Проте твердість рішення і демонстративно зібрані для служби в армії спальник, каримат та цілий баул інших речей, змусило офіцера прийняти її в підрозділ, — додають в теробороні.
Дівчина зазначає, що могла б тоді знайти себе у волонтерстві чи іншій формі спротиву. Але розуміла, що в підрозділі від неї буде більше користі.
Я впевнена, що можу захистити себе і можу захистити інших. До війни я була вихователькою в дитячому садочку. Першим ділом після перемоги я зателефоную батькам і скажу, що скоро повернусь додому, — поділилась планами військова.