В ОРДЛО сьогодні свято. Думаю, що певна найбільша категорія осіб, що мешкає в ОРДЛО, співає щось на кшталт «этот день, мы приближали, как могли». Інша частина трошки не так оптимістично дивиться на усі ці речі, але їх не багато. Ну, а ті, хто відноситься до категорії «а ми попереджали», вже давно живуть не в ОРДЛО, бо за такі попередження там вбивали.
А ми дійсно попереджали, що ці мрійники «пожить по-русски» «назад в ссср» до добра не доведуть. Але ж хто слухав. Навіть, якщо слухали, то це усіх там дратувало. Бо ж у наріда повністю відсутнє будь яке економічне усвідомлення того, як працює економіка країни, й там, де починається ручне керування цінами, там починається голод, дефіцит та зупинка підприємств.
Останній рік в ОРДЛО з усіх соцмереж тільки й лунало «нужно писать путину, чтобы запретил луганским бизнесменам поднимать цены», «за такие цены на рынке нужно расстреливать», «когда уже ударят по рукам торгашей».
Тобто незадоволені високими цінами жителі ОРДЛО бачили єдину панацею – розстріл підприємців та контроль над цінами з боку держави. З огляду на те, що вік дописувачів які цього бажали від 30 до 75 років, то тут виникають питання як до «лучшего в мире советского образования» так й до української освіти.
Люди не усвідомлюють, що таке податки, як формується економіка країни, бюджет, соціальні виплати, що таке ринкова економіка та ринкові ціни, взагалі, як існує світ, як крутяться його фінансові коліщата. Може варто ці питання поставити у шкільну програму. Дорослих ми вже не врятуємо, а ось молоде покоління зможе пояснювати любителям «забрать и поделить», що буде з ними усіма, якщо держава почне визначати, скільки й що має коштувати.
Як так могло статися, що люди вважають, вірять й мають надію, що визначення ціни на товари та послуги та покарання тих, хто надає послуги чи товар, спонукає до розвитку економіки? Де виховувалися та зростали ці люди, не кажучи про навчання?
Про це можна поговорити, про це потрібно говорити, бо ж ось ці люди є фундаментом війни та руського миру. Я все частіше починаю роздивлятися суспільство ось саме по наявністю в ньому базових знань, щодо прав, свобод, обов’язків та економічного формуванню країни. Я все частіше починаю впевнено казати про те, що знищена освіта веде до окупації, бо той, хто не вчив фізику кожен день має чудо й святих, які його творять, як й той, хто не вчив хімію, й біологію. Бо людину, яка не має знань-я не про освіту та диплом, а про знання- того легше за все окупувати пропагандою, згодувати йому будь який «борщовий набір».
Війна показала нам, що критична більшість суспільства, яка має на руках дипломи, не має базових знань, тому пропаганда спекулює на цьому й надає людям викривлену картинку світу, де все так легко, як у офісі простих рішень: наказав продати за таку ціну, як не послухалися-розстріляв або впаяв штраф.
Не хоче селянин продавати свою продукцію задешево, знецінимо село, назвемо селянина дурнем та видамо наказ вбити корів, вирубати сади, як покарання.
Не хоче водій таксі везти вас додому безкоштовно, бо він бачте купив бензин та йому треба годувати родину, обслуговувати машину, напишемо на нього донос, як на ворога наріду та класово чужого елемента. Може ще й машину вам віддадуть, як герою.
Як усе це у людях? От скажіть мені. Як усе це у сучасному світі та у сучасній людині, яка ж має десь там на поличці якийсь красивий диплом про освіту?
Я вже писала, що коли росія почала окупацію України, вона почала її не танками та зброєю, а різними шоу-екстрасенсів, домогосподарок, серіалами про простих пацанів з народу, міліцію з народом, а ще, неймовірним інформаційним потоком про щасливе життя, де усе просто: забрать-расстрелять-поделить.
Уся сучасна російська пропаганда, це калька з радянської пропаганди, яка побудована на стійких радянських наративах, фундаменту очікувань та мрій радянського народу.
Й ось люди створили ОРДЛО, «республіку», де усе «народное», бо ж «республіка народна». «Республіка» – це ілюзорний світ, де живуть в критичній більшості люди, які впевнені, що це ідеальний світ, де має існувати лише їх «справедливость». Й ось до цієї «справедливости» вони відносять й те, що ціни мають регулюватися державою, підприємці мають продавати товар за встановленими державою цінами, як й надавати послуги за цінами, які регулює держава.
Ось такий справедливий мир. Не життя, а казка. Написав лист путіну з не задоволенням ціни на ринку, прийшли люди з автоматами, відстрелили усіх й ось тобі, нарід, дешеві ціни, а може й безкоштовно усе роздадуть.
Ці мрії критична більшість мешканців ОРДЛО тривалий час обговорювала не тільки між собою чи в соцмережах, а настирливо писала листи в різні інстанції, путіну та в міністерства, як «республік» так й росії. Що з цього вийшло й як будуть жити в цьому а-ля срсрію сучасні люди, ми подивимося й по постерігаємо, бо ж цікаво. Бо це дуже гарний приклад неймовірної дурості.
На росії хочуть зобов’язати водіїв таксі у несприятливі погодні умови возити клієнтів по затвердженому державою тарифам. А в ОРДЛО за порушення граничних рівнів цін і тарифів, встановлених бойовиками, введено штрафи в розмірі від 2 до 800 тис. рублів.
«Завищення цін (тарифів) на товари та (або) граничних рівнів таких цін, встановлених нормативними правовими актами «днр», тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 2 тисяч до 4 тисяч рублів; на посадових осіб та ФОП — від 5 тисяч до 10 тисяч рублів; на юридичних осіб — від 100 тисяч до 300 тисяч рублів», — ідеться в тексті «закону» колоборантів, які допомагають окупантам керувати ОРДЛО.
Зазначається, що в разі повторного такого порушення, штраф для громадян становитиме від 4 до 5 тисяч рублів, посадових осіб та ІП — від 30 до 40 тисяч, юросіб — від 500 до 800 тисяч.
Й знаєте, а критична більшість людей радіє. Оце тепер можна відігратися над «торгашами». Ніхто навіть не розуміє відповідальність за доноси, ніхто навіть не думає про наслідки такого керування, ніхто навіть не здогадується, що зникнення бізнесу призведе до дефіциту товарів та послуг. Радіють, бо ж можна буде покарати, «в лагеря», «розстріляти», «на бутилку», «на подвал», «помститися», «показати, хто в доме господар».
ОРДЛО святкує повернення до срср: «сейчас торгашам прикрутять гайки». ОРДЛО не проти розстрілів та «на подвал», тортур, доносів. Це вже там звичний уклад життя. Й чим більше там буде радянщини, зменшення свобод, прав, чим більше там буде приниження, тортур, тим краще буде себе почувати критична більшість.
З урахуванням того, що в ОРДЛО закривають усе більше підприємств, зникає місцеве виробництво, все більше людей без роботи, все більше товарів сюди завозять з росії, то ось таке керування призведе до повного знищення економіки та виникненню дефіциту товарів та послуг.
Я, правда, не розумію, як й хто буде визначати в ОРДЛО ці «граничні» ціни, бо ж товар для ОРДЛО закупається на росії по цінам оптових баз росії, та чи будуть карати в ОРДЛО російських бізнесменів, які кожен тиждень підвищують ціни. Не розумію, як й де будуть брати ці товари та хто буде завозити, якщо підприємців ось так будуть третирувати. Бо, ось на росії через масове закриття птахофабрик, дефіцитом стали яйця та курятина, бо ж вже на керувалися. Але, як що чесно, то ці питання мене й не дуже турбують, бо ж по мріям та бажанням й дано буде кожному.
Олена Степова для сайту групи ІС