Як звучить Україна: волонтери створять аудіозбірню діалектів

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:37, 27 Березня 2023

Щоб почути особливості звучання діалекту необхідний якісний запис

«Проєкт Р.І.Д.» збирає записи зі звучанням діалектів.

«Проєкт Р.І.Д.» мріє зберегти голоси родин по всій Україні та створити аудіозбірню діалектних записів «Оселя голосів та історій», показати, якою розмаїтою є українська мова.

Згодом цією збірнею зможуть користуватися усі охочі — послухати онлайн та використати у власних просвітницьких проєктах, без порушення норм авторського права. Саме для цього ті, хто поповнює збірню, надсилають згоду про використання аудіо.

Для того, аби додати аудіо, можна скористатись Google Диском або будь-яким зручним файлообмінником. Обов’язково слід додати посилання та доступ на завантаження. Прийматимуть аудіо до 7 травня 2023 року включно.

Карта України з трьома наріччями та п’ятнадцятьма діалектами. Карта створена «Проєкт Р.І.Д.»

Електронний лист надсилайте за адресою mene_pochuyut@ridni.in.ua. У темі потрібно буде зазначити «Запис. Назва наріччя».

Повністю опрацьовані записи з’являться на оновленому сайті проєкту влітку.

Раніше ми опублікували історії іноземців, що вивчили українську мову. А також зібрали ресурси, що допоможуть у вивченні української мови:

  • Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України. Тут є матеріали для тих, хто прагне підвищити рівень володіння українською мовою, та для початківців, в тому числі іноземців. Уся інформація надана українською та англійською мовами.
  • Курс «Українська за 27 уроків». Курс розрахований на широке коло слухачів, які послуговуються російською мовою, проте хочуть удосконалити рівень побутового українського мовлення. Також навчання стане у нагоді для вступників до вишів України, які прагнуть покращити навички розмовної української мови. Тут матеріали з відео, тестами та завданнями.
  • Безкоштовні курси української мови в YouTube.
  • Проєкт «Єдині» ГО «Навчай українською!».
  • Безкоштовна платформа «ЩИТ». Платформа складається з двох напрямів: розмовні клуби та лекційні заняття. Викладачі тут історики, журналісти, письменники, військові.
  • Вгору