«Харківський контрнаступ. Земля». ВIДЕО

Джерело:  censor.net  /  16:38, 23 Березня 2023

Документальний фільм про деокупацію, яка перевищила очікування командування

Презентовано документальний фільм "Харківський контрнаступ. Земля" з циклу трилогії Артема Шевченка "Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Одну з ключових ролей під час оборони Харкова та деокупації області під час контрнаступу зіграв спецпідрозділ ГУР МО "Кракен".

На початку вересня 2022 року у складі Сил оборони і безпеки він звільняв від ворога місто Балаклія, а згодом і всю східну частину міста Куп'янськ за річкою Оскіл. У фільмі було продемонстровано відео інтенсивних бойових дій спецпідрозділу під час ударно-штурмових дій у ході звільнення від російських агресорів цих міст і навколишніх населених пунктів.

"Ми передаємо розвіддані у штаби, які керують цим всім. Безпосередньо від нас, окрім надання вчасного розвідувальної інформації, було задіяно штурмовий спецпідрозділ Кракен. Він показав себе досить ефективно в таких бойових діях. Вони спеціалізуються на бойових діях всередині населених пунктів, тож для них там було все звично. За досить нетривалий термін треба було створити з абсолютно різних людей створити ефектично діючий підрозділ. Засади, на яких вони формувалися, були абсолютно правильні - це вірність народу України, це бажання знищити ворога. І це безпрекословне підпорядкування своїм командирам. У них жодні команди, як і повинно бути в армї, не обговорюються. Вирішили, їм поставили завдання, вони його виконують. Незважаючи на те наскільки це важко, страшно, чи є бажання чи нема. Ми пишаємося ними," - розповів очільник ГУР МО Кирило Буданов.

Кирило Буданов

"Ми самі виходимо у сіру зону, у тил противника, ведемо дорозвідку, знімаємо інформацію Ми бачимо ворожі сили, засоби, чим вони воюють, який у них кількісний склад. Це все ми бачимо і ми передаємо і на Київ, і самі цю інформацію оборобляємо і потім вже спільно з підрозділами ЗСУ по тому плану, який ми виробляємо, ми діємо", - зазначив командир спецпідрозділу "Кракен" ГУР МО України із позивним "Віто".

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що результати контрнаступу на Харківщині перевищили очікування командування.

Олександр Сирський

"Ми відчували, що треба нанести десь такий удар, що ворог просто би похитнувся і посипався. Дії наших військ були настільки швидкі і настільки неочікувані для них, що це призвело до паніки, це призвело до втрати управління, це призвело до того, що їхні військовослужбовці почали тікати. Там доволі великі трофеї були захоплені. Ми взяли тільки танками два батальйони, і порядка двох батальйонів техніки механізованих військ і багато іншої спеціальної техінки. Тобто там були деякі танки, ніби дійсно з параду прийшли. Результат, звичайно, був набагато більший, ніж ми очікували, тому що додалася звільнена територія ще і уздовж державного кордону. Ми планували кілометрів на 2000 менше квадратних, і це дало такий значний поштовх для подальших наших наступальних дій", - наголосив він.

Вгору