Кримські колаборанти та «цифровий концтабір» на півострові

Источник:  sprotyv.info  /  15:45, 2 Августа 2022

Однак виходить навпаки: самі кримські колаборанти панічно стежать за ходом війни, сидячи на своїх валізах, і з острахом чекають днів, коли Збройні Сили України нарешті звільнять український півострів

Вже понад п’ять місяців українці протистоять повномасштабному вторгненню росії. Сотні загиблих дітей, тисячі зруйнованих житлових будинків та об’єктів інфраструктури, мільйони переселенців та біженців змушені шукати безпеки в інших державах та регіонах України.

Ворог вперто та злочинно намагається знищити усе, що формує національну ідентичність, вдаючись до вбивств, насильницьких зникнень та відкритої збройної агресії. У 2014 році росії вдалося окупувати Крим, але так і не вдалося знищити українську гідність та національну самосвідомість. Про це свідчить поширення антивоєнних настроїв на півострові, які з кожним днем зростають та перетворюються на реальну загрозу для Кремля. Штрафи та тюремні строки не можуть зупинити кримчан у їхньому прагненні повернути окупований півострів до складу України, йдеться у матеріалі Асоціації реінтеграції Криму.

Асоціація вже аналізувала панічні настрої серед кримських колаборантів, які тікають з окупованого Криму, забувши про ідеали «русского мира». Однак, за останніми даними кримські колаборанти, керовані тваринним страхом від перспектив деокупації, почали «діяти на упередження», адже вони планують встановити тотальний контроль за жителями півострова, щоб реагувати на «мінімальні прояви антиросійських настроїв».

Слід відзначити, що окупанти від початку окупації почали утверджувати на півострові практику стеження, доносів, переслідування кримчан, які мають явну проукраїнську позицію. Ця практика активізувалася за рік до повномасштабного вторгнення в Україну. Напевно вже тоді Кремль дав завдання «зачистити» ймовірних «публічних противників війни».

Наприкінці 2021 року кримські колаборанти почали активно діяти у цьому напрямку. Карателі окупантів почали стежити за кримчанами у соціальних мережах та погрожувати, у разі виявлення постів проукраїнського змісту. Також утвердилася практика прослуховування у популярних месенджерах, яка звісно суперечить нормам міжнародного права та законодавства України.

Паралельно кримські колаборанти почали практикувати доноси, які в основному писали задля того, щоб залишити «ворога» без роботи. В основному карателі окупантів почали вимагати персональні дані осіб, які виїхали на материкову Україну після початку окупації Криму. Напевно ці дані планували використати для вербування українців під час війни. Кримські колаборанти за результатами доносів навіть занижували дітям оцінки в школі за проукраїнську позицію їхніх батьків. Після 24 лютого 2022 року тенденції щодо тотального контролю окупантів над мешканцями тимчасово окупованого півострова стрімко активізувалися.

При чому почали з тих, кого нібито росія злочинно прийшла «визволяти». Так, за даними Таміли Ташевої «табори для переселенців» в окупованому Севастополі були оснащені відеоспостереженням та посиленою охороною. За її інформацію, окупанти не хочуть, щоб переселенці контактували з місцевим населенням, яке може розповісти про реалії так званого «русского мира», в яких вони живуть вже вісім років поспіль. Як відомо, окупований Крим використовується у якості «транзитного пункту», звідки українців злочинно відправляють до депресивних регіонів власне росії.

Скоріш за все, окупанти не зацікавлені в тому, щоб українські громадяни дізналися правду тоді, коли ще є можливість повернутися в Україну або дістатися через росію до європейських держав. Адже «загроза» ту полягає в тому, що після повернення на материкову Україну, ці громадяни зможуть не просто розповісти правду про наміри Кремля, але й надати відповідні свідчення, зокрема до українських правоохоронців та до прокурорів Міжнародного кримінального суду.

Але кремлівські господарі кримських колаборантів планують встановлення тотального контролю над населенням усього півострова. Вони вже анонсували так званий проект «Безпечне місто» для окупованого Севастополя, який полягає у масовому встановленні відеоспостереження. Мова йде про спеціальне програмне забезпечення, промислові датчики руху, камери з аналітикою та моніторинг екологічного стану. Ця ідея не є новою для колаборантів, масштабна війна просто розв’язала їм руки, адже дозволила прикритись «безпековими питаннями».

На тепер, Кремль планує встановити в окупованому Криму тисячі камер відеоспостереження, доступ до відео з яких вже зараз мають російські карателі. «Офіційно» таке стеження буде здійснюватися нібито для «захисту населення та комунальної інфраструктури». Однак, українські правозахисники переконані, що це інструмент залякування та тотального контролю, який порушує основоположні права кримчан.

Страх деокупації змушує кримських колаборантів вдаватися до зовсім безглуздих вчинків. Так, у квітні цього року, після зростання на півострові антивоєнних настроїв, вони надали злочинний «наказ» встановити у кримських школах тотальне відеоспостереження та прослуховування. Особливо це стосується класів, в яких навчаються діти кримських татар.

Напевно у такий спосіб окупанти намагаються проконтролювати чи «якісно» відбуваються злочинні «уроки патріотизму», оскільки за усім процесом стежать поставлені колаборантами протиправні «директори шкіл». Очевидно, що Кремль «дуже турбується» про кримських дітей, які, за його злочинними задумами, мають «ненавидіти усе українське». Про це свідчить той факт, що 20 % усіх камер відеоспостереження в окупованому Севастополі злочинно встановлені в школах.

Ідеологічна обробка окупантів поєднана з тотальним контролем – ось нескладний та незграбний «рецепт покірності» від окупантів. Однак, експерти знаходять у подібній практиці дещо іншу тенденцію.

На їхню думку, кримські колаборанти планують розбудувати на півострові «цифровий концтабір», по прикладу комуністичного Китаю, з яким Кремль дуже хоче товаришувати. При цьому, самопроголошена «влада» Криму встановлює камери відеоспостереження китайського бренду, які виробляються в росії. Вони не є високоякісними, але дозволяють розпізнати особу. Кидається в очі той факт, що за відповідну «абонентську плату» у розмірі 100 рублів, кримчани можуть спостерігати відео з камер спостереження. Таку «послугу» надають підконтрольні агресорові «кримські провайдери».

Тут варто наголосити на декількох речах. По-перше, окупанти взагалі не переймаються безпекою кримчан, вони просто хочуть мати можливість контролювати їхні дії. По-друге, доступ до відео з камер спостереження для звичайних кримчан – це і є загроза, адже всього за 100 рублів доступ до відео можуть отримати реальні особи зі загально кримінальною злочинною метою, посягаючи на життя та майно кримчан.

Подібна думка підтверджується тим, що кримські колаборанти вже почали протиправно та примусово вносити «приватні камери» відеоспостереження до «єдиної бази». Відповідне злочинне «розпорядження» вже віддав фейковий «голова Криму» пан Аксьонов. Тобто, кримчан по суті позбавляють приватності, намагаючись контролювати кожен крок, навіть на подвір’ї власного приватного будинку. Пересічні кримчани налякані такими «шпигунськими» тенденціями, однак нічого не можуть вдіяти проти рішень фейковой «влади».

Аналізуючи подібні тенденції правозахисники зазначають, що кримські колаборанти в умовах війни не можуть обійтися без тотального контролю, який складається в двох основних елементів. Перший елемент – це мережа агентів та інформаторів, які працюють в різних підконтрольних окупанта «підприємствах», особливо так званих «комунальних». Вони відстежуюсь канали інформації та громадську думку на предмет невдоволення політикою Кремля. Другий елемент – це так звана «профілактична робота» з населенням, в рамках якої карателі виявляють незгодних з війною та прихильників України.

Отже, мова йде про злочинний контроль саме заради «безпеки» злочинного політичного режиму Кремля. Окремим напрямком такої діяльності, є «нагляд» за представниками навіть підконтрольних окупантам «кримських медіа», щодо «ризиків їх проукраїнської позиції». Подібні заходи у майбутньому, як планує Кремль, мають стають злочинних підґрунтям репресій та «кримінального переслідування» антивоєнних настроїв на окупованому півострові.

Вочевидь, росії не відомі демократичні практики розбудови суспільства, в яких влада здобуває прихильність громадян власною політикою, а не стеженням, залякуванням та переслідуванням населення, й тим більше Кремль далекий від таких підходів на окупованих територіях України.
Однак, керовані страхом, кримські колаборанти продовжують сліпо виконувати злочинні вказівки кремлівських ляльководів. З початком війни на тимчасово окупованому півострові активізувався процес «об’єднання 609 кримських шкіл» в рамках так званої «захищеної мережі Інтернет». Роботи доручені найбільшому цілком підконтрольному окупантам «провайдеру» Криму компанії «Миранда-медіа».

На думку фахівців, це спроба тотального контролю над кримськими користувачами мережі Інтернет. Відзначимо, що на сьогодні єдиним джерелом об’єктивної інформації про війну в материковій Україні для кримчан є саме Інтернет, де вони також можуть хоч якось висловити свою позицію. Цей ресурс окупанти планують невдовзі повністю захопити, не залишивши простору для вираження позиції населенню окупованого півострова.

При цьому злочинний контроль дає окупантам змогу не тільки виявляти кримчан з проукраїнською позицією, а й поширювати власні наративи. Зокрема, українська влада від початку війни фіксує збільшення мови ворожнечі в онлайн-медіа. Зокрема, зафіксовано численні злочинні заклики «знищувати українців», які корегуються із стимульованими Кремлем звірствами, які вчиняють окупанти у захоплених містах материкової України.

Усе це злочинно робиться кримськими колаборантами прикриваючись фейковими «ідеями захисту молоді» від нібито «дурного впливу інформації з мережі». Звісно власні наративи ворожнечі та пропаганда воєнних злочинів «чомусь» не вважаються окупантами шкідливою для свідомості кримської молоді. Попри такий сюрреалізм, окупанти продовжують залякувати людей тим, що камери спостереження дають відеоаналітикам змогу ідентифікувати особу на 99,9 %, навіть якщо вона перебуває в масці та сонячних окулярах. Напевно цього вже достатньо карателям окупантів, які переслідують незгодних з війною кримчан.

Окрім власного страху, поясненням прагнення злочинного тотального контролю є те, що кримські колаборанти в кожному місцевому жителю бачать «шпигуна». Однак навіть така позиція окупантів не налякала кримчан, які почали протестувати проти встановлення відеоспостереження в їхній дворах.

Вони апелюють до того, що навіть за протиправними «правилами» загарбників «усі питання стосовно спільного майна повинні вирішуватися на загальних зборах власників квартир багатоквартирних будинків шляхом голосування». В іншому випадку кажуть кримчане, встановлення злочинною «місцевою владою» камер відео спостереження «не має підстав, і вони можуть бути демонтовані». Тобто, виходить, що самопроголошена «влада» Криму порушує навіть фейкові «нормативно-правові акти», які раніше сама ж «ухвалила». Хоча про яку навіть фейкову «законність» може йти мова, коли головним завданням кримських колаборантів є усіляко сприяти Кремлю у просуванні його політики на окупованих територіях.

Тому, зрадники злочинно взялися «ухвалювати нові нормативно-правові акти», але які вже протиправно «закріплюють право місцевої влади встановлювати на фасадах будівель камери спостереження без згоди мешканців житлових будинків». Вони просто вперто роблять те, що сказали кремлівські куратори, намагаючись втриматися у своїх кріслах.

Насправді колаборантам не звикати до безглуздя. Чого вартий лише випадок встановлення відеоспостереження біля ємностей з водою в Сімферополі. Зазначимо, що встановлене окупантами відеоспостереження іноді, всупереч волі карателів стає предметом поширення правдивої інформації.

Зокрема, повідомляється, що українські хакери нещодавно зламали систему у так званій «Красноперекопській адміністрації». Під час проведення «відео наради» окупантів хакери включили пісню гурту Ленінград «Москва по ком звонят твои колокала», після чого увімкнули гімн України. За словами очевидців, свідками цього стали усі учасники «наради»: не тільки різні фейкові «чиновники адміністрації» окупованого півострова, а й особисто пан Аксьонов.

Раніше за такою ж схемою, хакери з «Cyber&Radio SGroup» отримали доступ до низки систем відеоспостереження в окупованому Криму, і увімкнули гімн України у деяких торгівельних центрах, школах, лікарнях та офісних центрах півострова. Це ще раз доводить, що кожна зброя окупантів може бути використана проти них самих. Слід визнати, що Кремль намагається активно використати досвід створення цифрового табору на окупованому півострові, на новоокупованих територіях Херсонщини та Запорізької області. Подібна інформація від початку війни надходить до правоохоронних органів України.

Зокрема відомо, що на Херсонщині окупанти продають sim-картки незаконних «операторів» за умови, що особа надає свої персональні дані. Подібна практика використовується окупантами і в Криму для збору персональних даних громадян, які потім можна використати з необхідною для Кремля метою.

Цікаво, що жоден власне «російський оператор мобільного зв’язку» так і не наважився увійти на новоокуповані українські материкові території. Для цього окупанти заснували «кримсько-краснодарську» фірму «К-телеком», афільовану з компанією «Cell Group Worldwide Ltd», яка у 2014 року незаконно «придбала» захоплене окупантами кримське обладнання «МТС-Україна».

Також окупанти дублюють апробовану в окупованому Криму практику надання доступу до VPN-сервісів, які насправді контролюються російськими карателями й спецслужбами. Тобто, в окупованому Криму за населенням окупанти злочинно стежать не тільки за допомогою камер спостереження чи прослуховування. Тотальний злочинний контроль агресором встановлено і в мережі Інтернет, і не тільки для школярів.

Слід визнати, що у цій справі кремлівський режим досягнув певних результатів, поставивши незаконне прослуховування та спостереження «на потік». Кремль таким чином намагається злочинно змусити кримчан визнати війну проти України нібито «необхідною», підтримати її та взяти в руки зброю.

З кожним роком окупації півострову стає очевидно, що майбутнє кримчан в умовах злочинної диктатури стає дедалі незавидним. Системні порушення прав людини, мілітаризація, репресії та катування – ось перелік тих інструментів, які використовує росія для того, щоб пробувати зламати волю кримчан.

На додачу кримські колаборанти організували тотальний контроль за життям населення півострова, який посилюється паралельно зростанню на півострові антивоєнних настроїв. Спостереження та прослуховування, доноси та скарги стали «нормою життя» Криму, де окупанти намагаються контролювати кожен пост у соціальних мережах чи розмову по телефону.

Будь-яка невигідна злочинній «владі» риторика, обертається протиправним «кримінальним переслідуванням» та насильницькими зникненнями кримчан. Такими способами Кремль прагне віддалити деокупацію Криму та посіяти у свідомості кримчан, зокрема й кримськотатарського народу страх. Однак виходить навпаки: самі кримські колаборанти панічно стежать за ходом війни, сидячи на своїх валізах, і з острахом чекають днів, коли Збройні Сили України нарешті звільнять український півострів.

Наверх