У столиці Данії презентували план відродження Маріуполя після деокупації

Джерело:  v-variant.com.ua  /  18:06, 22 Вересня 2023

Про це повідомляє Маріупольська міська рада

Досвід міст Данії може бути надзвичайно корисним для розробки нової економічної моделі Маріуполя.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада

Під час дискусії «Чесність у врядуванні міста під час війни: думки українських мерів з особливим акцентом на питаннях боротьби з корупцією» перший заступник мера Маріуполя Михайло Когут розповів про роботу муніципалітету в евакуації та про розробку Плану з відродження міста після деокупації Mariupol Reborn.

За 86 діб блокади Маріуполь зазнав нищівних руйнувань. Тому муніципалітет на чолі з мером Вадимом Бойченком вже зараз розробляє покроковий план відродження українського міста.

«Mariupol Reborn – це не про відновлення міста до довоєнного стану, це – про новий погляд на Маріуполь. Ми маємо переосмислити дизайн міста і позбавитись радянського минулого. Для цього наша команда вивчає успішний досвід різних країн світу, залучає провідних архітекторів та урбаністів. Вже маємо чотири візії просторового розвитку Маріуполя, які розробили найкращі архітектурні бюро. Наступний крок – це їхнє поєднання в єдиний майстер-план міста та розробка нової економічної моделі Маріуполя. Наша головна мета – перетворити Маріуполь з символу руйнівної війни на символ відродження України», - Михайло Когут.

Досвід міст Данії може бути надзвичайно корисним для розробки нової економічної моделі міста. Загалом до проєкту Mariupol Reborn вже доєдналися великі польські міста, серед яких Варшава, Гданськ та Вроцлав.

Вгору