У Зеленського розповіли, як кримчанам вступити до українських ВНЗ у 2023 році

Джерело:  ua.krymr.com  /  12:15, 7 Квітня 2023

Згідно з опублікованою інструкцією, охочим вступити до українських ВНЗ необхідно звернутися до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас Україна», які створюються на базі освітніх закладів. При цьому подати документи до цих центрів можна як особисто, так і дистанційно

У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим розповіли, як жителі Криму та інших анексованих українських територій можуть вступити до вищих навчальних закладів України в 2023 році.

Згідно з опублікованою інструкцією, охочим вступити до українських ВНЗ необхідно звернутися до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас Україна», які створюються на базі освітніх закладів. При цьому подати документи до цих центрів можна як особисто, так і дистанційно.

Для вступу необхідно надати:

  • Заяву;
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років чи результати національного мультипредметного тесту (за бажанням);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
  • документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження;
  • чотири кольорові фотографії розміром 3×4 см;
  • документ про освіту державного зразка та додаток до нього або довідку про успішне проходження річного оцінювання та державну підсумкову атестацію (у разі віддаленої подачі центр отримує довідку самостійно від закладу проходження тестування/оцінювання).

При цьому у відомстві зазначили, що за дистанційного вступу абітурієнту необхідно буде протягом трьох місяців особисто прибути до ВНЗ для подання оригіналів документів та укладення договору.

Нет описания фото.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

21 ч. ·

Умови вступу для жителів із тимчасово окупованої території у 2023 році

Хто може вступати?
Громадяни, які завершили здобуття базової середньої чи повної загальної середньої освіти в закладі на тимчасово окупованій території.

Куди звертатися?
В освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», які створюються на базі освітніх закладів.

Спосіб звернення:
Заявник чи заявниця може звернутися до вказаних центрів особисто, за допомогою електронної пошти чи інших каналів зв’язку.

Умови вступу:
За результатами співбесід і без складання НМТ

Спосіб подачі документів: особисто або відділено (дистанційно).

Орієнтовний перелік документів, які подаються особисто або у вигляді сканованої копії (у разі віддаленої подачі):
заява; сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років або результати національного мультипредметного тесту (за бажанням);
довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
документ, що посвідчує особу, а за його відсутності — свідоцтво про народження.
чотири кольорові фотокартки розміром 3×4 см документ про освіту державного зразка та додаток до нього або
довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (прим. - у разі віддаленої подачі центр отримує довідку самостійно від закладу проходження тестування/оцінювання).

Обов’язково: для абітурієнтів, які вступають дистанційно, необхідно прибути до освітнього закладу особисто, подати оригінали документів для вступу та укласти договір про здобуття освіти протягом 3 місяців після початку навчання.
У разі неподання цих документів та/або неукладання договору про навчання у встановлений строк, наказ про зарахування скасовується.

Порядок і строки проходження усної співбесіди у 2023 році будуть визначені Міністерство освіти і науки України додатково.

https://www.facebook.com/ppu.gov.ua/posts/600490728791623

Минулого року абітурієнти, які проживали на зайнятих російською армією територіях, або там, де велися бойові дії, могли претендувати на додаткові бюджетні місця так званої «Квоти-2».

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук виступила з ініціативою про атестацію дипломів, виданих на території Криму та непідконтрольній Києву частині Донбасу. Українські правозахисники підтримали цю ініціативу.

Вгору