Змінили тактику: рф починає поширювати україномовні фейки в Telegram

Источник:  sprotyv.info  /  09:14, 19 Июня 2022

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко в ефірі телемарафону

Кремль змінив тактику інформаційної війни проти України і зараз намагається створити значну кількість своїх Telegram-каналів з метою розповсюдження фейків українською мовою. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко в ефірі телемарафону, інформує Дзеркало тижня.

«Вони починають розгортати велику кількість Telegram-каналів. Вони наливають трафік. Але в той же час вони починають розгортати і україномовний контент», — заявив він.

Денисенко зазначив, що росіяни поки що доволі часто створюють такі фейки за допомогою Google-перекладача.

«І це буває смішно, і слава Богу, що ми одразу розуміємо, що це фейк. Але в цілому вони починають рухатися в тому напрямку, щоб створювати навіть україномовний фейковий контент», — наголосив радник.

За його словами, росія наразі змінює і тактику в питанні формування диверсійних розвідувальних груп, надаючи перевагу тим, хто знає українську.

«Багато людей, які йдуть в ДРГ — це колишні громадяни України, які зараз були на тимчасово окупованих територіях «днр», «лнр», Криму. І одна з вимог до них, наскільки ми почали розуміти, це як мінімум розуміння, а краще вміння розмовляти українською мовою. Для того, щоб їх не можна було зловити на «залізницю» чи «паляницю»», — розповів Денисенко.

Крім цього, радник голови МВС прокоментував слова російських окупантів про наміри ввести смертну кару для «воєнних злочинців» у тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області.

Він зазначив, що такими заявами рф намагається створити підґрунтя для того, щоб шантажувати Україну й погіршувати моральний стан нашого населення.

«Це їхня стратегія взагалі по відношенню до України. Для того, щоб створювати максимальну кількість прецедентів, коли наші воєннополонені будуть «засуджуватися» до смертної кари із тим, щоб потім шантажувати Україну саме цими «вироками». І робити навколо цих судилищ інформаційні вкиди для того, щоб погіршувати моральний стан на території України й паралельно створювати картинку для свого телебачення», — сказав Денисенко.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, окупанти поширюють фейкові документи про залучення українців до лав ЗСУ.

Наверх